Skip Ribbon Commands
Skip to main content

personal didactic

​​​                                                          Resurse umane

                             SCOALA GIMNAZIALA “GENERAL DUMITRU DĂMĂCEANU"

                                                    AN ȘCOLAR 2016-2017

​ 

  • PROF. MITITELU MIOARA – DIRECTOR
  • PROF. ISTUDOR AURELIA– DIRECTOR ADJUNCT

     
  • CLASE PREGĂTITOARE:
  • PREGĂTITOARE A –  PROF. PENTRU ÎNV. PRIMAR  ISTUDOR AURELIA
  • PREGĂTITOARE B – PROF. PENTRU ÎNV. PRIMAR  MUNTEANU RODICA
  • CLASA I  – PROF. PENTRU ÎNV. PRIMAR  AXENE IONICA
  • CLASA a II-a  –  ÎNV. GHEORGHIȚĂ MITICĂ
  • CLASA a III-a  – PROF. PENTRU ÎNV. PRIMAR GRIGORICĂ GEORGEL
  • CLASA a IV- A -PROF. PENTRU ÎNV. PRIMAR  BUNEA AURA LĂCRĂMIOARA
  • CLASA a V-a  – PROF. ANTON ALINA – lb. engleză

    CLASE a VI-a
  • CLASA a VI-a A – PROF. RADU ALINA – lb. franceză
  • CLASA a VI-a B – PROF. CODĂU DANIELA – biologie

    CLASE a VII-a
  • CLASA VII A – PROF. POTIRNICHE SĂFTICA – ed. tehnologică
  • CLASA VII B  – PROF. VOINEA DIANA – geografie/istorie

     

    CLASE a VIII-a
  • CLASA VIII A – PROF. ARGINT CARMEN – lb. romana
  • CLASA VIII B  – PROF. BÎRLĂDEANU EMIL – ed. Fizică

     

    ȘCOALA PRIMARĂ NR. 1 FURCENII VECHI

     
  • CLASA PREGĂTITOARE  – PROF. PENTRU ÎNV. PRIMAR  GRIGORE AURELIA

    CLASA I  – ÎNV. BALICA MARIA
  • CLASA a II-a  –  ÎNV. BEJAN VIOREL
  • CLASA a III-a  – PROF. PENTRU ÎNV. PRIMAR CIOBOTARU AURELIA
  • CLASA a IV- A –ÎNV. LEFTER DORINA

     

    ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1 FURCENII NOI

     
  • CLASA a V-a  – PROF. MITACHE CRISTINA – lb. engleză
  • CLASA a VI-a  – PROF. MANOLACHE MARIUS – istorie/geografie
  • CLASA a VII-a  – PROF. CĂPĂȚÎNĂ DUMITRU– ed. Tehnologică
  • CLASE a VIII-a- PROF. ANTAL VERONICA-matematica

     

    CADRE DIDACTICE
  • ZARJITSCHI GHEORGHE – matematică
  • HOLMU ANGELA – fizica
  • CORNESCHI EUGENIA – fizica
  • MUNTEAN NELU – religie
  • POPA IONEL – ed. Fizică
  • STEFAN CRISTINA-lb. romana
  • CIOBOTARU DORINA –lb. romana

     
  • GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 1 COSMEȘTI

GRUPA MIJLOCIE-PROF. ÎNV. PREȘCOLAR GRIGORICĂ MARIANA

 

  • GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 1 COSMEȘTI VALE

GRUPA MIJLOCIE-PROF. ÎNV. PREȘCOLAR BĂLĂIȚĂ GEORGETA

 

  • GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 1 BĂLTĂREȚI

GRUPA MIJLOCIE-PROF. ÎNV. PREȘCOLAR BORȘ GEORGIANA

 

  • GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 1 FURCENII NOI

GRUPA MARE- EDUC. COTEȚ EUGENIA

GRUPA MICĂ-GIURGICA TINCUȚA

 

  • GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL ION CREANGĂ FURCENII VECHI

GRUPA MIJLOCIE-PROF. INV. PREȘCOLAR FORDA AURELIA